PVC aknad
  Puit- ja puitalumiiniumaknad
  Alumiinium
  Klaaspaketid
  Päikesekaitse klaasid
  Tuletõkkeklaasid
  Turvaklaasid
  Soojajuhtivus
  Heliisolatsioon
  Kondensatsioon
  Termiline pinge klaasis
  Klaasi kvaliteet

 

 

 

 

 

 

   
 
Klaaspaketid
Prindi Sisukaart
 
 

Kuna aknad ja uksed on nõrgema sooja- ja helipidavusega kui teised ehitusdetailid ja -materjalid, siis on viimasel ajal hakatud akendes üha sagedamini kasutama klaaspakette. Need muudavad aknad sooja- ja helipidavamaks, lihtsamaks ja kompaktsemaks, kergesti hooldatavamaks ning ilusamaks.

Klaaspakett võib koosneda kahest või enamast klaasist. Klaasid on liidetud hermeetiliselt butüülmassi ja liimmastiksi abil alumiiniumvaheliistu külge. Butüülmassi ülesandeks on muuta klaaspakett hermeetiliseks, vältimaks niiskuse sattumist klaaspaketti. Samas katkestab butüülamass ka klaaside ja alumiiniumvaheliistu vahelist soojusjuhtivust. Liimmastiks moodustab elastse sideme klaaside ja vaheliistu vahele, ning hoiab neid omavahel tugevasti koos. Klaaside vahele jääv õhk või gaas kuivatatakse vaheliistu sees oleva niiskust imava aine e. absorbendiga. Klaaspaketis võib kasutada tasapinnalisi kirkaid ja dekoratiivklaase, erinevaid struktuurse pinnakattega klaase, karastatud ja lamineerituid klaase. Klaaside valik on väga lai, seega on klaaspaketi valikul oluline lähtuda just klaaspaketi funktsioonist.

Klaaspaketi valikul tuleks arvestada:

soojajuhtivustegurit U-väärtust e. K-arvu (W/m²K)
heliisolatsiooniindeksit Rw (dB)
• vajaduse korral UV-kiirguse tõkestamist
• tuleks vaadata välimise (mõnel juhul ka sisemise) klaasi omadusi päikeseenergia peegeldamisel ja absorbeerimisel
• sõltuvalt asukohast turvalisuse vajadust – et klaasi purunemine ei tekitaks vigastusi, et klaasid oleksid vandalismi-, sissemurdmis- ja kuulikindlad, et klaasid oleksid tuletõkke klaasid – lihtsalt tuld tõkestavad (E) või ka lisaks soojuskiirgust tõkestavad (EI).
• klaaside paksust – et klaasid taluksid oma laiust ja kõrgust (ja nende suhteid) arvestades neile langevat koormust (tuul, lumi jm.).

Valida võib erinevat tüüpi klaase:

Päikesekaitse klaasid
Tuletõkkeklaasid
Turvaklaasid
 

GK Trade OÜ |  Kanali tee 6, 10112 Tallinn |  myyk@gktrade.ee  |  Tel +372 602 2099 |  Fax +372 640 3721   
 
 
www kujundamine