PVC aknad
  Puit- ja puitalumiiniumaknad
  Kasutatavad materjalid
  Konstrueerimisvõimalused
  Värvivariandid
  Alumiinium
  Klaaspaketid

 

 

 

 

 

 

   
 
Kasutatavad materjalid
Prindi Sisukaart
 
 

Puit

Dekoratiivseim akende valmistamise mater­jal on puit. Ka keskkonnakaitse seisukohalt on puidu kasutamine parim valik – puit on taastuv loodusvara. Puitakendele saab vastavalt soovile vali­da puiduliike ja viimistlusmaterjale. Läbi­paistev lasuur toob esile puidustruktuuri ja selle loomuliku ilu ning värvidega on võimalik anda puitakendele erinevaid toone. Puitaken hoiab hästi sooja, puidust aknaraami on meeldiv puudutada ka siis, kui väljas on miinuskraadid. Loodusliku toorainena vahetab puit tea­tud määral veeauru õhuga. Puidul on kõigist aknatootmises kasutatavatest materjalidest kõige väiksem temperatuuri mõjul tekkiva pikipaisumise koefitsient. Puitaknad ei kogu endasse elektrostaa­tilisi laenguid ega lisamustust, nagu seda teevad paljud tehismaterjalid. Seega ei ole puitaknaraame vaja antistaatiliste vahenditega pesta.

Materjal

Üheraamseid puitaknaid valmistatakse nii männi-, meranti- kui ka tam­mepuidust. Kasutatakse:

• 3-kihilist sõrmjätkatud männi-liimpuitu, millelt on vaigupesad, oksad, lõhed ja muud defektid välja lõigatud.
• Kagu-Aasiast pärit punast merantipuitu. Männiga võrreldes on meranti tihedam, elastsem ja talub suuremaid survekoor­musi. Merantipuitu kasutatakse nii värvi­tud kui ka lasuuritud raamidega akende valmistamiseks. Puidu värvus varieerub heledatest toonidest kuni punakas-pruunideni.

Lengid

• Lengi paksus on puitaknal 68 mm
• Lengi ja raami alumist serva kaitseb nõrgvee eest veenina, mis on valmistatud alu­miiniumist.

Klaaspakett

Klaaspakett on standardvariandis argooniga täidetud 2-kordne selektiivklaasiga (soojust tagasipeegeldav), vaheliist on 18 mm, klaaspaketi paksus on 26 mm, ühe klaasi paksus on 4 mm. Vastavalt kliendi soovidele on võimalik kasutada eriklaase: karastatud, lamineeritud, toonitud, erinevaid päikesekaitseklaase jmt. Klaaspaketi tihendamiseks kasutatakse silikooni.

Loe klaaspaketist lähemalt

Viimistlus

Viimistlemine toimub kolmes etapis: immutamine, kruntimine ja pinnakattega katmine. Viimistlusmaterjalidena kasutatakse puitakendel keskkonnasõbralikke vesilahuselisi pinnakatteid:

• katvad värvid, toonid valitakse RALvär­vikataloogi järgi, põhitooniks on valge
• läbipaistvad lasuurid, toonid vastavalt tootja kataloogidele

Sulused

Kasutatakse suluseid, mis võimaldavad teha akent kald- ja pöördavatavaks. Aknad on varustatud 2-punkti turvasulustega.

Lisaks on võimalik tavalisele aknale paigal­dada putukavõrgud: valge või pruun profiil, halli võrguga.

Kvaliteet ja hooldus

Materjal, konstruktsioon ja kvaliteet garan­teerivad akende pikaealisuse. UV-kiirgusele vastupidavad värvid ja lasuurid säilitavad oma tooni ja läike pikaks ajaks. Soovitatav on puitakna heaks säilimiseks selle välisviimistlust uuendada 5 – 10 aasta tagant.

GK Trade OÜ |  Kanali tee 6, 10112 Tallinn |  myyk@gktrade.ee  |  Tel +372 602 2099 |  Fax +372 640 3721   
 
 
Soodne koduleht