PVC aknad
  Puit- ja puitalumiiniumaknad
  Alumiinium
  Klaaspaketid
  Päikesekaitse klaasid
  Tuletõkkeklaasid
  Turvaklaasid
  Soojajuhtivus
  Heliisolatsioon
  Kondensatsioon
  Termiline pinge klaasis
  Klaasi kvaliteet

 

 

 

 

 

 

   
 
Päikesekaitse klaasid
Prindi Sisukaart
 
 

Suviti põhjustab soojuskiirgus läbi klaaspaketi siseruumi õhutemperatuuri tõusu ning päikese UV-kiirgus võib kahjustada ruumi interjööri. Selle vältimiseks ja soojuskiirguse reguleerimiseks võib klaaspaketis kasutada spetsiaalseid päikeseenergiat tõkestavaid klaase.

Klaas kannab päikeseenergiat edasi kolmel viisil: peegeldamise, läbilaske ja neeldumise teel. Enim kasutatakse masstoneeritud klaase, mis on suure päikeseenergia neeldumisvõimega, kuid madala peegeldusvõimega. Need klaasid on läbinisti värvitud mõne tooniga. Oluliseks eeliseks nende klaaside puhul on hind.Nende päikesekaitseomadused ja värvi tugevus varieeruvad olenevalt klaasi paksusest. Masstoneeritud klaasi selektiivklaasiga kahekordseks klaasipaketiks ühendades, võib suurendada klaaspaketi päikesekaitse ja ka soojusisolatsiooni võimet. Madala emissiviteetkattega klaas (nt. selektiivklaas) peegeldab sel juhul masstoneeritud klaasi sisse neeldunud ja osaliselt sealt edasi sissepoole kandunud soojuskiirguse seestpoolt uuesti tagasi (osaliselt) ja tõstab sel viisil klaaspaketi üldist päikeseenergia kaitsevõimet.

Suuremat kaitset pakuvad reflektiivse pinnakattega klaasid, millele on tootmisprotsessis pürolüüsi teel kantud metalloksiidi kiht. Seda protsessi võib rakendada kas kirka või masstoneeritud klaasi puhul. On olemas ka kombineeritud klaase, mis peegeldavad päikeseenergiast tulenevaid kiirgusi tagasi ning ühtlasi takistavad soojuskiirguse kadu läbi akende. Klaasid on valmistatud kirka või toneeritud klaasi baasil ning kaetud madala pehmepinnalise emissiviteetkattega, mistõttu neid saab kasutada ainult klaaspaketis, nii et kaetud pind on klaaspaketis seespool.

GK Trade OÜ |  Kanali tee 6, 10112 Tallinn |  myyk@gktrade.ee  |  Tel +372 602 2099 |  Fax +372 640 3721   
 
 
Kvaliteetne kodulehekülg